طراحی وب سایت

666666666

طراحی وب سایت

برای اغاز کار طراحی وب سایت باید قبل از هر چیز اهداف خود را برای این کار تعیین کرد تا بتوان برای رسیدن به هدف خود از طراحی وب سایت و موفقیت ان تلاش کرد و این تلاش را به ثمر رساند.
با توجه به اینکه کلیه بار یک وب سایت به دوش هاست می باشد باید ابتدا در انتخاب یک هاستینگ قوی دقت لازم راداشته و یک هاست مناسب با اهداف و فعالیت های وب سایت را انتخاب نمود تا پس از طراحی وب سایت مشکلی پیش نیاید.
پس از انتخاب هاست مناسب نوبت به قالب و یا گرافیک سایت می رسد که این مورد نیز بسیار حساس و مهم است . گرافیک سایت شما هرچه قدر که زیبا باشد مطمئنا جلب توجه خواهد کرد و کاربرانی که از وب سایت شما بازدید خواهند کرد مجذوب قالب و گرافیک سایت شما خواهند شد و همین امر باعث می شود که به طور خود کار بازدید سایت شما افزایش یابد و اتوماتیک وار فرایند بهینه سازی سایت در وب سایت شما انجام شود و به طور طبیعی و بدون نیاز به عوامل خارجی وب سایت شما جز سایت های پربازدید و محبوب شناخته شود که این مهم نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد.

تنوع رنگ :

متنوع بودن رنگ یک قالب در جذب بازدید کنندگان تاثیر بسیاری دارد ولی به شرطی که رنگ دهی های انتخاب شده کاربران را اذیت نکند و باعث خستگی نگاه کاربران نشود. رنگ های قالب خود را به گونه ای انتخاب کنید که کاربران از دیدن ان لذت برده و مجذوب ان شوند و همین امر در طراحی وب سایت شما و همچنین محبوبیت ان بسیار تاثیر گذار است .

اسلاید ها:

اسلایدهای یک سایت در واقع به عنوان ویترین سایت شما عمل خواهند کرد . معمولا وقتی برای خرید به یک مغازه می روید قبل از وارد شدن و خرید از انجا به ویترین مغازه توجه می کنید در صورتی که ویترین ان مغازه به نظر شما جالب و زیبا بیاید و تنوع محصولات زیادی داشته باشد وارد انجا خواهید شد و در غیر اینصورت ان مغازه را ترک خواهید کرد . در وب سایت نیز اسلایدرهای شما ویترین شما خواهند بود . در صورتی که بتوانید اسلایدرهای زیبا و جذابی را طراحی کنید کاربران نیز از انها خوششان می اید و از صفحات مربوط به اسلایدر ها در سایت شما بازدید خواهند کرد و در غیر این صورت بدون توجه به وب سایت شما ان را ترک خواهند کرد پس سعی کنید اسلایدهای جالب و جذابی را برای سایت خود طراحی و استفاده کنید.

نوع و اندازه فونت:

نوع فونت مورد استفاده در سایت هم به زیبایی سایت شما کمک خواهد کرد .
کاربران وارد سایت شما خواهند شد و برای بازدید و استفاده از مطالب سایت شما به صفحات مختلف وب سایت مراجعه خواهند کرد در صورتی که فونت و سایز فونت شما مناسب نباشد مطمئن باشید که بدون بازدید از وب سایت شما انجا را ترک خواهند کرد پس در مطالب و متن هایی که در سایت درج می کنید از فونت زیبا و خوانا با سایز مناسب استفاده کنید تا کاربر را اذیت نکند و بتواند از مطالب سایت شما استفاده کنند.
حالا پس از رعایت این موارد می توانید کار طراحی وب سایت خود را به خوبی اغاز کرده و به دیگر جزئیات ان بپردازید.

محاسبات در طراحی وب سایت:

برای هر نوع سایتی که طراحی می شود باید محاسبات خاصی را انجام داد. برای مثال در طراحی وب سایت رزرواسیون نمی توان از یک قالب و گرافیک معمولی استفاده کرد چون این نوع وب سایت ها از نظر نوع عملکرد و محتوا با دیگر سایت ها تفاوت دارند پس باید یک سیستم اختصاصی برای این نوع وب سایت ها در نظر گرفت. در دیگر سایت ها نیز به همین شکل می باشد پس اول از همه باید محاسبات کامل را در مورد وب سایت مورد نظر انجام داد تا بتوانیم یک وب سایت خوب . با کیفیت را طراحی کنیم و حداکثر استفاده را از این وب سایت داشته باشیم .

قالب سایت:

در طراحی وب سایت باید در نظر داشت که چه نوع پوسته یا قالبی را استفاده کنیم تا این وب سایت در اینده با مشکلی مواجه نشود . برای استفاده از قالب های اماده که در اینترنت وجود دارند باید حداکثر دقت را داشته باشیم. بسیاری از وب سایت ها ممکن است بعد از اتمام کار طراحی وب سایت بعد از مدتی در قالب خود دچار مشکل شوند و یا ممکن است که قالب سایت پس از به روز رسانی مشکلاتی را برای مدیران سایت بوجود بیاورد پس بهتر است در انتخاب قالب دقت کرده و یا برای وب سایت خود یک قالب اختصاصی طراحی کنیم که تمام نیاز های مارا در مدیریت سایت خود قرار دهیم و البته یکی از مهم ترین ویژگی های یک قالب ریسپانسیو بودن ان است چون ممکن است کاربران از طریق موبایل یا تبلت سایت شما را بازدید کنند .

لوگو:

سعی کنید برای وب سایت خود یک لوگوی مناسب و زیبا طراحی کنید. لوگو در واقع نشان تجاری وب سایت شما خواهد بود پس با طراحی یک لوگوی جذاب و زیبا اعتبار خود را در بین کاربران افزایش دهید . خودتان را جای کاربران بگذارید مطمئن باشید که اگر خودتان مجذوب لوگوی خود شوید دیگر کاربران اینترنت نیز از ان لذت خواهند برد . پس لوگوی زیبا و جذابی را طراحی کنید و ان را دوست داشته باشید و اعتبار کاری خود را در فضای اینترنت و بازار تجارت الکترونیک افزایش دهید . داشتن یک لوگوی خوب یکی از عناصر طراحی وب سایت می باشد.

صفحه نخست:

صفحه اول سایت شما مهمترین جای وب سایت شماست . شما باید صفحه نخست سایت را طوری طراحی کنید که بازدید کنندگان را جذب خود کنید.سعی کنید از رنگ های مختلف و کاربر پسنداستفاده نمایید و اگر سایت شما یک سایت فروشگاهی می باشد بهترین محصولات خود را در این صفحه قرار دهید و تنوع بیشتری را به محصولات و خدمات خود در صفحه اول سایت بدهید . اگر کاربران از صفحه اول سایت شما لذت ببرند و مورد پسند ان ها باشند مطمئن باشید به صفحات جانبی سایت شما هم سر می زنند و از ان ها بازدید خواهند کرد . پس در طراحی صفحه اول سایت خود حداکثر دقت را داشته باشید .

به روز رسانی وب سایت:

وب سایت خود را در فواصل زمانی معینی به روز رسانی نمایید اگر سایت شما راکد باشد و بروز رسانی نشود ممکن است از سوی موتور جستجوی گوگل یک سایت اسپم تلقی شود و این امر به ضرر وب سایت شماست . کاربران و بازدیدکنندگان نیز پس از مدتی از مطالب و منابع شما اشباع خواهند شد و دیگر رغبتی به بازدید از سایت شما نخواهند داشت این کار باعث کاهش بازدید و محبوبیت سایت شما خواهند شد . پس همیشه سایت خود را به روز کنید و مطالب و محصولات جدیدی را در ان قرار دهید تا همچنان در بین کاربران اینترنت محبوب باشید.

درج خبر و مطالب پر بازدید:

برای اینکه سایت شما یک وب سایت پر محتوا و کاربر پسند باشد همیشه اخبار روز و جدید در مورد موضوع وب سایت خود در قسمت اخبار سایت منتشر کنید .کاربران همیشه دنبال جدیدترین اخبار در موضوعات مختلف می باشند پس سعی کنید اخبار جدید و به روز در سایت خود منتشر کنید .این مهم باعث افزایش بازدید سایت شما می شود و از سوی دیگر کاربران سایت شما را دوست خواهند داشت و برای اطلاع از خبرهای جدید در مورد موضوع سایت شما حتما به صفحات اخبار وب سایت مراجعه خواهند کرد . پس خبرهای به روز و جدید منتشر کرده و به بازدیدکنندگان وب سایت خود اطلاعات مفیدی را ارائه دهید.