طراحی وب سایت مهندسی

55555555

طراحی وب سایت مهندسی

در دنیای پیشرفته امروزی که بسیاری از کارها از طریق اینترنت و فضای مجازی صورت میگیرد داشتن یک وب سایت خوب و پر محتوا نقش بسزایی را ایفا می کند از این رو اغلب افراد برای سهولت در انجام کارها و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به اینترنت و موتور های جستجو گر روی می اورند و اطلاعات مورد نیاز خود را از این طریق بدست می اورند .
افراد متخصص و تحصیلکرده بیشترین مخاطبان اینترنت می باشند و سعی دارند همزمان با همه دنیا در فضای مجازی تجارت و کسب و کار کنند و از این طریق فعالیت ها و محصولات خود را به معرض جهانیان بگذارند. مهندسان نیز از این امر مستثنا نیستند و برای پیشبرد کارها و پروژه های فنی و عمرانی خود به اینترنت مراجعه کرده و فعالیت های خود را به نمایش می گذارند.
طراحی وب سایت مهندسی یکی از اولین اقدامات یک مهندس فنی و باهوش می باشد که علاوه بر معرفی خود از طریق اینترنت به دنبال کسب و کار خود هستند و به وسیله فضای مجازی و وب سایت خود با دنیای اینترنت و کاربران ان ارتباط برقرار می کنند.
مهندسان می توانند با ارائه نمونه پروژه های خود و درج ان در وب سایت فعالیت ها و سوابق خود را به دنیای بزرگ اینترنت و کاربران ان معرفی کرده و از این رو به دنبال کسب درامد از اینترنت باشند. این افراد می توانند با طراحی وب سایت مهندسی از چند محور با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند که ما به چند مورد از ان ها اشاره می کنیم :
-به نمایش گذاشتن پروژه ها و نمونه کارهای خود
-تبلیغ در فضای مجازی به وسیله وب سایت
-برقرار کردن ارتباط بین کارفرما و دیگر همکاران
-ارائه مقالاتی در مورد حرفه و تخصص خود
-ارائه گزارش از پیشبرد و پیشرفت پروژه های در حال اجرا
-معرفی و ارائه بیوگرافی از سابقه و پیشینه خود
-پاسخ به سوالات کاربران در مورد پروژه ها و نمونه کارهای انجام گرفته
-انجام پروژه های غیر حضوری و تحویل ان به مشتریان خود
-ارائه اموزش به هنرجویان و دانشجویان از طریق وب سایت
-ارائه طراح اولیه به کارفرمایان از طریق وب سایت
و بسیاری از کار ها و فعالیت های دیگر که یک مهندس می تواند در وب سایت خود انجام دهد
در طراحی وب سایت مهندسی می توان با استفاده از ابزار ها و پلاگین های مختلف کاربری های بیشتری به این نوع وب سایت ها اضافه کرد که از جمله می توان به چند نمونه اشاره کرد:
-امکان دانلود کتاب ها و مقالات مهندسی
-امکان پرداخت مبلغ پروژه های انجام شده از طریق درگاه بانکی
-فروش محصولات مهندسی در وب سایت
-ارائه مشاوره انلاین از طریق سیستم پشتیبانی انلاین در وب سایت
-امکان دانلود و نمایش فیلم های اموزشی و حتی روند پیشرفت پروژه های
ما به مختصری از امکانات و مزایای داشتن یک وب سایت برای مهندسان اشاره کردیم و در پایان به این نکته اشاره می کنیم که هر فردی که در این دنیای مجازی به عنوان کاربر فعالیت ممی کند نسبت به نوع فعالیت و شغل خود نیاز به یک وب سایت دارد تا بتواند با دنیای عظیم اینترنت به راحتی ارتباط برقرار کند.