بهینه سازی سایت

seo11

بهینه سازی سایت

پس از اتمام کار طراحی گرافیک سایت به قسمت پر اهمیت سایت می رسیم که بهینه سازی سایت یا سئو نام دارد .
اولین قدم در بهینه سازی سایت مشخص نمودن کلمات کلیدی می باشد که نسبت به موضوع وب سایت انتخاب می کنیم. کامات کلیدی باید بر اساس بازار هدف تعیین شده و کاملا انالیز شوند . پس از انتخاب کلمات کلیدی باید چندین مورد را در نظر داشته و رعایت کنیم.

تولید محتوای مناسب:

ما باید برای وب سایت خود محتوای جذاب و کاربر پسندی را تولید کنیم. محتوای مناسب علاوه بر اینکه به اعتبار سایت ما کمک می کند برای جذب کاربران و محبوبیت سایت نزد انان نیز پر اهمیت می باشد. این محبوبیت باعث می شود که موتور های جستجوی گوگل سایت ما را یک سایت مفید تشخیص داده و به ارتقا رتبه سایت ما و قرار گرفتن در صفحات اول گوگل کمک خواهند کرد. در نظر داشته باشید که کلمات کلیدی مربوط به محتوای ما باید در متن تکرار شود ولی به صورتی که باعث اذیت بازدیدکنندگان نشود و انان را از خواندن مطالب ما خسته نکند. بسیاری از کاربران کلمات کلیدی را بیش از حد در مطلب خود تکرار می کنند به این امید که مطالب انان مورد توجه موتورهای جستجوگر قرار خواهد گرفت ولی این کار اشتباه است چون همین امر باعث می شود که بازدید از سایت شما کمتر شده و محبوبیت خود را از دست بدهید و گوگل نیز مطلب شما را اسپم تشخیص خواهد داد که این صد در صد به ضرر سایت شما خواهد بود

لینک دهی:

سعی کنید در مطلب و محتوای سایت خود به صفحات دیگر وب سایت خود و حتی وب سایت های دیگری که موضوع ان ها در ارتباط با سایت شماست لینک دهی کنید . تبادل لینک مفید یکی از علایق موتور های جستجوگر می باشد و در سئوی سایت شما بسیار موثر خواهد بود ولی در این مورد هم از لینک های متعدد و بیش از حد خودداری کنید چون ممکن است به ضرر سایت شما باشد و سعی کنید با سایت های با پیج رنک بالا تبادل لینک داشته باشید که بسیار سود اور و مفید است.

تعداد کاراکتر های محتوا:

برخی از افراد گمان می کنند که با نوشتن چندین صفحه متن در مورد یک موضوع سایت ان ها مورد توجه قرار خواهد گرفت و اقدام به تولید چندین صفحه متن می کنند و در اکثر مواقع این متون خالی از معنی و مفهوم می باشد در حالیکه سخت در اشتباه هستند. گاهی ممکن است یک متن کوتاه بسیار مفید و جالبتر از ده ها صفحه مطلب باشد . کاربران و بازدیدکنندگان به جای توجه به تعداد صفحات و کاراکتر های متن به معنی و مفهوم و کاربردی بودن ان توجه می کنند . سعی کنید متن شما حداقل ۳۰۰ کاراکتر باشد ولی با معنی و مفهوم و مفید و به روز باشد تا کاربران نهایت استفاده را کرده و محبوبیت سایت شما افزایش یابد و از تولید محتوای بی معنی خودداری نمایید.

قرار دادن تصویر در متن:

همیشه در متن خود یک تصویر مربوط به همان متن قرار دهید تا محتوا و مطلب شما کاملا قابل لمس و گیرا باشد . بازدیدکنندگان پس از خواندن متن شما با دیدن یک تصویر در مورد همان مطلب بیشتر با ان موضوع ارتباط برقرار کرده و معنی و پیام ان مطلب را بهتر درک می کنند . چه بسا بیشتر کاربران اینترنت از طریق تصویر موجود در متن به مفهوم و منظور متن شما پی می برند.

قرار دادن تگ های مختلف:

در تولید محتوای خود از تگ های h1 , h2 , h3 بیشتر استفاده کنید . سر تیتر هر متن و حتی پاراگراف های متن را با استفاده از تگ های مختلف و با بلد کردن ان ها از متن اصلی جدا کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند راحت تر مطالب مورد نظر را یافته و مطالعه کنند. عنوان ها یا سر تیتر مطالب یک معرفی کوتاه از متن شماست پس سعی کنید متن خود را خوب و روان معرفی کنید.

مطالب اموزشی:

در تولید محتوا برای سایت خود از مطالب اموزشی مربوط به موضوع وب سایت خود استفاده نمایید بیشتر کاربران در اینترنت به دنبال مطالب اموزشی هستند و اگر در وب سایت شما چنین مطالبی را ببینند مطمئنا مجذوب سایت شما خواهند شد و بیشتر به سایت شما رجوع خواهند کرد و باعث محبوبیت سایت شما نزد موتور های جستجو گوگل خواهند شد. از طرفی اعتبار سایت شما نیز افزایش خواهد یافت و کاربران وب سایت شما را به عنوان یک سایت منبع و مرجع خواهند شناخت . این امر باعث افزایش بازدید از وب سایت شما خواهد شد

شبکه های اجتماعی:

امروزه بسیاری از کاربران اینترنتی در فضای مجازی در شبکه های اجتماعی فعالیت بسیاری دارند و از طریق این شبکه ها با تمام دنیا ارتباط برقرار می کنند همین امر باعث شده که فعالیت های تجاری در این شبکه ها رونق پیدا کرده است و مورد توجه تمام کاربران اینترنتی قرار گرفته است . شما نیز برای افزایش اعتبار بین المللی خود باید در این سایت ها فعالیت داشته باشید تا بتوانید از کاربران این شبکه ها نهایت استفاده را بکنید.موتور های جستجو گر گوگل توجه خاصی را به شبکه های اجتماعی دارند و وب سایت هایی که در این شبکه ها فعالیت دارند را می پسندد و این امر در افزلیش رتبه شما در گوگل تاثیر بسیاری دارد و چه بسا باعث قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل می شود . پس برای وب سایت خود در شبکه های اجتماعی از قبیل فیس بوک , توییتر , اینستاگرام و دیگر شبکه ها صفحه ای بسازید و مطالب مفیدی را در این شبکه ها درج کنید و با دیگر صفحات مربوط به موضوع سایت خود تبادل نظر و اشتراک گذاری کنید .مطمئن باشید گفتگو و اشتراک گذاری شما در شبکه های اجتماعی به نفع وب سایت شما خواهد بود و رتبه های خوب و بالای گوگل را بدست خواهید اورد.